DreamTRIP
  • Home
  • Célok
  • Utazási Tippek
  • Kaja & Pia
  • Fényképek
DreamTRIP
  • Home
  • Célok
  • Utazási Tippek
  • Kaja & Pia
  • Fényképek
No Result
View All Result
DreamTRIP
No Result
View All Result

Utazási tippek kezdőknek

Csak egyszerű tippek

Szóval a barátaid hazatértek az éves külföldi kiruccanásukról, és te már nem tudod visszafogni az irigységedet.

Vagy talán épp diploma előtt állsz, vagy elbocsátottak a munkahelyedről.

Tudod, hogy itt az ideje útra kelni, de hogyan és hol kezdd el egyáltalán? A kérdések végtelennek tűnnek, és nehéz tudni, hol kezdjünk bele.

Ne aggódj; az alábbi első utazási tippekkel gyorsan utazási noobból utazási sznobbá válhatsz.

Ha elolvasod a kezdőknek szóló utazási tippeket, neked is nagyszerű utazásod lehet!

bizony!

Íme a legjobb utazási tippjeink kezdőknek

  1. Fontolja meg a ruházatát
    Nem kell feltétlenül szépen öltözködnöd, de néhány alapszabályt talán érdemes betartanod. A legfontosabb, hogy soha ne gondolj övtáskákra/övtáskákra. Semmilyen körülmények között sem. Könnyen kirabolhatóak, turistának bélyegeznek, és ami a legelvetemültebb – hihetetlenül csúnyák.

Az észak-amerikaiak hagyják hátra a fehér zoknit, a fehér tornacipőt és a baseball sapkát is. Az természetesen rendben van, ha megtartod a saját stílusérzékedet, de ha azt szeretnéd, hogy az emberek tisztességesebben bánjanak veled, akkor jó ötlet elkerülni a sztereotípiákat.

  1. Pénzügyek
    Mennyi készpénzt vigyél magaddal és milyen formában? A legegyszerűbb megközelítés, hogy felejtsd el az utazási csekkeket és a nagy köteg készpénzt. Helyette vidd magaddal a bankkártyádat, és vedd ki a pénzt, amikor szükséged van rá.

Próbáljon meg egyszerre pár száz forintnak megfelelő összeget felvenni – így nem kell egy vagyont fizetnie tranzakciós díjakért, de ha elveszíti a készpénzét, vagy kirabolják, az sem a világ vége. Manapság a legtöbb városban és szinte minden repülőtéren van internetkapcsolat. Az egyik legjobb utazási tipp kezdőknek: ha egy repülőtéren leszel, vagy átutazol rajta, akkor nem lesz gond a pénzfelvétellel.

  1. A költségvetésed nem lesz jó
    Tervezhetsz az utolsó fillérig, de a végén az utazásod (legyen az 2 hét vagy 12 hónap) többe fog kerülni, mint a legmagasabb becslésed. Akár az ellopott/elveszett tárgyak pótlása, akár a dolgok hazaküldése, akár a drága túrákra való feliratkozás…

…rengeteg szuvenírt vihetsz haza, vagy egyszerűen csak rájössz, hogy a legolcsóbb helyek nem véletlenül ilyenek, ez a váratlan dolgok természetéből fakad. A legfontosabb, hogy ne stresszeljen, ha a dolgok többe kerülnek, mint amire számított. (Ez a vadállat természete. Ha egyszerűen csak le vagy égve, az interneten mindenhol találsz helyeket a külföldi munkavállalásról).

  1. Csak tájékoztató célú kutatás
    Az egyik legjobb dolog a nyaralásban a várakozással járó izgalom. Ezért olvass el minden blogot, ami a kezed ügyébe kerül (Rengeteg lesz, bárhová is mész.) Vásárolj vagy kölcsönözz útikönyveket. Böngésszen fórumokon. Menj fel a YouTube-ra, és keress videókat néhány úti célodról.

Hamarosan úgy fogod érezni magad, mintha szakértője lennél egy olyan helynek, ahol még sosem jártál. De ne kezdj el ütemezni, útvonaltervet készíteni, és ne várd el, hogy ténylegesen tudd, mi történik. Mindezek az ablakon fognak kiesni, amint megérkezik.

Nincs olyan jó felkészülés, amely ellenállna a valóságnak, és ugyanilyen fontos, hogy az online vagy nyomtatott információk egyike sem olyan jó vagy aktuális, mint azok az információk, amelyeket az utazókörúton kapsz. Éppen ezért érdemes legalább néhányszor megszállni egy-egy hostelben, hogy másoktól hallhass történeteket és tanácsokat, akik hasonló dolgokat csinálnak, mint te.

  1. Ismerd meg a helyieket
    Akár a legelőkelőbb szállodákban, akár a hostelben (nézd meg a hostelben való tartózkodásról szóló útmutatónkat) szállsz meg, ahol a szobatársaid a fejed fölötti priccsen dudorásznak, utazás közben könnyebben találkozhatsz más hasonló gondolkodású emberekkel. Ez az utazás egyik öröme.

De mindig jó ötlet letérni a kitaposott útról, különösen, ha az utazásod hosszabb lesz egy hónapnál. Előfordulhat nyelvi akadály, de meg fogsz lepődni, mennyi információt tudsz átadni a morgásokkal és pantomimokkal. A helyiekkel való találkozás csak fokozza az utazási élményt. Ennek jó módja lehet egy olyan oldal, mint a couchsurfing.org, vagy a nem turistaövezetekbe való elkalandozás és felfedezés.

Annyi hihetetlen előnye van annak, ha utazás előtt megtanulsz egy új nyelvet. Nemcsak a tájékozódást könnyíti meg, de az utazási élményt is gazdagítja, mivel több helyivel tudsz kapcsolatba lépni. Miért ne kezdhetnéd el gyakorolni a nyelvtudásodat azzal, hogy feliratkozol a Babbelre?

  1. Fontolja meg az alternatív utazási formákat
    Olyan korban élünk, amikor repülővel, busszal, vonattal és taxival szinte bárhová eljuthatsz a világon. De ha aggódsz a szén-dioxid-kibocsátás miatt, félsz a repüléstől, vagy egyszerűen csak egy sokkal elmerültebb élményre vágysz, fontold meg az alternatívákat. A lassú hajókkal néha egy kis pénzt is megspórolhatsz.

Ha már elérte úti célját, annak felfedezése kerékpárral, lóval vagy gyalogosan drámaian megváltoztatja az utazását, és szinte mindig jobbá teszi azt. Egy mindössze egy-háromnapos gyalogos vagy kerékpáros utazás epikus utazást nyújt. Ráadásul a környezetnek is jobbat tesz.

  1. Légy reális
    Ne várd el, hogy minden pillanatban jól érezd magad. Nem is fogsz. Azt is tudd, hogy be kell építened néhány napot a pihenésre. Az első héten adrenalinban úszol, és minden pillanatát élvezed, de a tested megbosszulja magát. A legfontosabb, hogy ne tervezz túl sok helyre menni. Sok első alkalommal utazó (érthető módon) alig várja, hogy világot lásson.

De ne zsúfolj be túl sokat. Ne akarja a nyaralása nagy részét tranzitban tölteni, és ne akarja, hogy az emlékei várakból, templomokból és vonatozásból álljanak össze. Gyakorlatilag nincs olyan hely, ahol ne akarnál legalább egy hetet eltölteni. Elég időre van szükséged ahhoz, hogy ne csak néhány kötelező fotót készíts, mielőtt elindulsz a következő úti célod felé.

  1. Csomagolj okosan
    A csomagolással kapcsolatban rengeteg tanács létezik, és ezek többsége a könnyű csomagolás fontosságára vonatkozik. Ne vigyél magaddal 3-4 ruhadarabnál többet, és kivétel nélkül nincs szükséged két pár cipőnél többre. És igen, a szandálok is egy párnak számítanak. A könnyű csomagolás nagyon fontos, de nem ilyen egyszerű.

Valamelyest önellátó is akarsz lenni. Néhány dolog, amit az extra utazók nélkülözhetetlennek tartanak: extra elemek, térképek, kártyapaklik, zseblámpák, műanyag evőeszközök, ragasztószalag, szennyestartó zsákok és ruhaszárítók. Egy utazási óra is nagyon hasznos lehet. Még egy dolog – a poggyászzárakra nincs szükség. Könnyen feltörhetők (a különböző gyártmányú zárak cserélhető kulcsokat használnak), és a légitársaságok nem engedik, hogy a poggyász feladása közben lezárja őket.

travel tips for beginners
fényképezőgép az album elkészítéséhez

Az is jó ötlet, ha szervezetten csomagolsz. A Nomatic néhány nagyszerű lehetőséget kínál a rendszerezéshez, többek között:

Csomagolókockák
Technikai szervezők (a sok kábel, töltő és adapter rendszerezéséhez)
Cipőkocka
Toalett-táska
Mosózsák (a piszkos ruhák és a tiszta ruhák elkülönítésére)
Íme a városlátogatási csomagolási listánk, hogy segítsen eligazodni.
  1. Mindent vegyél figyelembe
    Az utazás előtt és főleg az utazás alatt elárasztanak majd a jó szándékú tanácsok (ez a cikk is). Hallgasd meg, amit mondanak, de mindig döntsd el magad. Az emberek figyelmeztetni fognak a veszélyekre, vagy azt fogják mondani, hogy valami lehetetlen, holott valójában teljesen megvalósítható. Az útikönyvek még konzervatívabbak.

A legjobb útmutató a saját érzéked, hogy mi az, ami számodra kényelmes. Ha egy veszélyesnek tartott helyre szeretne ellátogatni, ne hagyja, hogy homályos információk eltántorítsák. A lényeg az, hogy az emberek elmondják, mi vált be nekik. Nem szabad figyelmen kívül hagynia a nyilvánvaló figyelmeztetéseket, de nem is köteles minden egyes pletyka alapján megváltoztatni a terveit.

  1. Legyen óvatos
    Biztos vagy benne, hogy ezt akarod csinálni? Az utazás legnagyobb kockázata nem a kétes víz, a gyomorrontás, az agresszív árusok, a poloskák vagy a zsebtolvajok. Hanem a függőség. Ne tedd a lábad ebbe a vízbe, hacsak nem akarsz igazán úszni.

Az utazási láz legalább annyit jelent, hogy túl sokáig olvasgatod az utazási blogokat olyan emberekről, akikkel még nem is találkoztál, inkább megszokásból keresgélsz repülőjegyárak után, mint az utazással kapcsolatos elvárásaidból, és azzal zavarod a barátaidat, hogy folyamatosan kommentálod, mennyivel jobb volt a Pad Thai Chang Maiban.

Előrehaladottabb stádiumban ez a betegség ahhoz vezethet, hogy néhány hónap alatt felmondasz egy jó állásban, elhagysz egy egyébként nagyszerű partnert, eladod a házad, vagy elköltöd a megtakarított pénzed.

Íme az utazási tippek kezdőknek.
Figyelmeztettelek 🙂

Leave Comment

DreamTRIP

  • Privacy & Policy
  • Kapcsolat

2022

No Result
View All Result
  • Adatvédelmi irányelvek
  • Home
  • Kapcsolat

© 2023 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.